28 вересня 2008 р. з 11.00 до 17.00 в галереї „ХудГраф” (адреса вул. Тарасівська, 3) буде проходити «Жива бібліотека». Цей захід проводитимуть громадська організація «Інсайт» та Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні за підтримки Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Вхід вільний.
 
Вперше захід відбувся у травні цього року і викликав неабияке зацікавлення як у пересічних громадян, так і у засобів масової інформації.
 
«Жива бібліотека» спрямована на подолання бар’єрів у сприйнятті інших людей – тих, кого називають «меншинами» і хто не вписується у традиційні рамки «звичайності» суспільства. «Книжки» в бібліотеці – живі люди, представники різноманітних груп, що часто відчувають на собі упереджене ставлення та стереотипний спосіб мислення інших, стаючи жертвами дискримінації та соціальної ізоляції.
 
Впродовж 6 годин всі бажаючі матимуть змогу побувати в цій унікальній бібліотеці - заповнити картку читача, вибрати собі Книжку та позичити її на обмежений період часу. Протягом цього часу Книжка відповідатиме на будь-які запитання читача.
 
Серед «Книжок» будуть представлені:
 
-         людина без стереотипів;
-         лесбійка;
-         гей;
-         біженець;
-         активіст;
-         темношкіра людина;
-         людина, що вживала наркотики;
-         анархо-феміністка;
-         колишня секс-працівниця;
-         історик, що досліджує Київ;
 
Спілкування з тими, хто не схожий на нас, допомогає нам стати вільнішими.
 
Більше про «Живу бібліотеку» можна дізнатися на її блозі: http://www.livinglibrary.org.ua