Наступного року абітурієнти складатимуть тести

З наступного року для викорінювання корупції вступні іспити у всіх вузах України будуть проходити на основі тестів, до яких не будуть мати доступ навіть керівники місцевих вузів.

Про це 28 липня на прес-конференції в Тернополі повідомив віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань Микола Томенко.


"Тести будуть складатися централізовано, до них не будуть мати ніякого відношення адміністрації місцевих вузів. Потім абітурієнти будуть заповнювати тести й відразу отримувати результат, причому керівництво вузу не буде контактувати з відповідями", - пояснив Томенко.

Саме таким способом, вважає він, можна викорінити корупцію в навчальних закладах України. "Зараз ми боремося з корупцією, тільки відзначаючи, наскільки це погано й що цього робити не можна. Але корупція - це таке зло, що для його викорінювання протягом двох років по ньому треба наносити сильні удари", - сказав Томенко.

За його словами, обдаровані діти тести не будуть здавати, оскільки переможців конкурсів-олімпіад будуть зараховувати у вузи автоматично. Але буде обрано 3-4 конкурси, які офіційно будуть визнаватися, адже зараз їх розвелося дуже багато, - відзначив віце-прем'єр. Крім того, запевнив він, залишиться квота для інвалідів і сиріт, які бажають навчатися у вузі.

Подробиці, за матеріалами УНІАН
29 липня 2005

Також у категорії Освіта