Японські вчені знайшли спосіб бачити думки

В Японії вперше розробили спосіб прочитання образів, що виникають у головному мозку. Успішний експеримент провели вчені з Міжнародного науково-дослідного інституту фундаментальної технології електрики і зв'язку, повідомляють японські ЗМІ.

Добровольці дивилися чорно-білі зображення геометричних фігур і слова. Потім інформація, що одержується при скануванні діяльності відділу головного мозку, який відповідає за зір, аналізував комп'ютер, і виводив на екран отримане зображення.

В експерименті брали участь шість людей. Зображення образів, що виникають у мозку, збігся в часі з картинкою, що виникає на екрані в усіх шести випадках.

На сьогоднішній день за допомогою нової технології можна прочитати поки що тільки чорно-біле зображення найпростіших картинок - хрестів, квадратів і коротких слів, записаних латиницею - наприклад, прочитано було слово нейрон - neuron.

"Ми розраховуємо, що за допомогою розробленої нами технології ми зможемо в недалекому майбутньому "прочитувати" і виводити на екран сни людини або образи, що виникають у головному мозку людей, які, внаслідок різних захворювань, наприклад, паралічу, не можуть передати інформацію за допомогою мови або листа", – сказав керівник наукової групи Юкі Камія.

Нагадаємо, у листопаді американська компанія IBM оголосила про початок роботи над комп'ютером, що працює за принципом людського мозку. Учені сподіваються створити систему штучного інтелекту, за складністю порівняну з мозком кішки.

 

Кореспондент
12 грудня 2008 року

Також у категорії Технології