Вінграновський Микола Степанович

Микола Вінграновський (народився 1936р.)

Микола Степанович Вінграновський народився в місті Первомайську на Миколаївщині. Закінчив Всесоюзний державний інститут кінематографії, працював на Київській кіностудії імені О.Довженка.

Писати вірші почав вже студентом. Перші поетичні збірки “Атомні прелюди” і “Сто поезій” з”являються у 60-х рр. (1962 і 1967). На початку шістидесятих років Микола Вінграновський прийшов у дитячу літературу: оповідання “Бинь-бинь-бинь” і “Чорти”, вірші для дітей, які потрапили до окремої збірки “Андрійко-говорійко”, оригінальні книжки поезій “Мак”, ”Літній ранок”, “Літній вечір” та інші. Поряд з поезією Вінграновський створює і прозу. З під його пера вийшли книжки повістей та оповідань: Первінка”, “Сіроманець”, “На добраніч” тощо.

На питання, чим викликане звертання М.Вінграновського до різних жанрів літератури і мистецтва, він відповідає: “Це не моя примха, не спеціальна запрограмованість. Справді, десь воно само у мене йде – і дитячи книжки, і твори для дорослих, і режисура, і ті ролі, що їх зіграв, як актор. Це не обтяжує і не заважає. Навпаки, якось міняється ритм твого внутрішнього життя”.