SLAVICORP: Конференція, присвячена корпусам слов'янських мов

Факультет полоністики Варшавського університету, Фонд польської мови і Національний корпус польської мови запрошують на першу конференцію SLAVICORP, присвячену корпусам слов'янських мов. Зустріч представників корпусних осередків слов'янських країн буде пов'язана з організаційними зборами Корпусної комісії слов'янських мов при Міжнародному комітеті славістів. Конференція відбудеться у Варшавському університеті 22-24 листопада 2010 року.

Міжнародний комітет славістів на засіданні 27.08.2009 року в містечку Стара Лєсна (Словаччина) створив Комісію корпусної лінгвістики. Це рішення є результатом ініціативи розробників кількох слов'янських корпусів, які збиралися на конференціях PALC у Лодзі та Mondilex у Варшаві 2009 року. Ініціативу створення при МКС корпусної комісії, яка могла б стати постійною платформою обміну досвідом, підтримали розробники національних корпусів та осередків корпусної лінгвістики Болгарії, Польщі, Російської Федерації, Словаччини, Словенії, України, Хорватії та Чехії.

Назва: SLAVICORP: Конференція, присвячена корпусам слов'янських мов
Тематика: Конференція окреслюється, але не вичерпується, такими напрямками:
1. Сучасний стан окремих національних корпусів слов'янських мов.
2. Нові слов’янські корпусні ініціативи, зокрема у ще не представлених корпусами мовах.
3. Паралельні корпуси слов’янських та інших мов.
4. Корпуси і словники (електронні і традиційні).
5. Історичні корпуси та мережеві колекції літературних текстів.
6. Навчальні програми і системи, які спираються на корпуси. Корпуси у шкільній та університетській дидактиці.
7. Пошукові програми й анотування тексту. Граматична розмітка тексту в різних слов’янських мовах.
Окрема тематична сесія буде присвячена проектові польсько-російського паралельного корпусу. Виконавці проекту – Варшавський університет, Башкирський педагогічний університет (Уфа, Російська федерація), розробники Національного корпусу польської мови та Національного корпусу російської мови.
Час проведення: 22-24 листопада 2010 року.
Місце проведення: Варшавський Университет, Польща.
Кінцевий термін подання заяв: 30 червня 2010 року.
Вимоги до оформлення статті: Тези доповідей обсягом до 300 слів (бажано англійською мовою) просимо надсилати в форматі .doc чи .pdf електронною поштою на адресу секретаря конференції Яцека Дуди: jacek.duda1 at gmail.com до 30 червня 2010 року. Мова доповіді – будь-яка слов’янська. Тези і тексти доповідей, а також роздатковий матеріал слов’янськими мовами мають обов’язково містити резюме англійською.
Оплата: Оргвнесок - до 50 євро. Проживання і проїзд - за рахунок учасників конференції. Від сплати внеску звільняються представники слов’янських корпусів.
Зворотній зв'язок: Секретар конференції - Яцек Дуда: jacek.duda1 at gmail.com.