Родовий відмінок множини

Як правильно?

"Багато статтів написано на цю тему, багато прочитано доповідів чи багато статей написано на цю тему, багато прочитано доповідей?

"Йому бракує ще знаннів" ; "тут продається література з різних галузів техніки". У всіх цих реченнях іменники жіночого роду стаття, доповідь, галузь та іменник середнього роду знання стоять у родовому відмінку множини з закінченням -ів, властивим іменникам чоловічого роду: ліс - лісів, робітник - робітників тощо. Така плутанина з закінченням родового множини відбувається підо впливом деяких говірок, але літературна мова додержується сталих граматичних закінчень, через те слід виправляти на статей, доповідей, галузей і знань. Іменник знання краще ставити завжди в однині: "йому бракує ще знання".

Тим часом іменник солдат у родовому відмінку множини дехто лишає в формі, що збігається з називним відмінком однини: "У клубі було багато солдат місцевої частини",- хоч правильно сказати "багато солдатів" , як у фразі: "Картини героїчних битв Вітчизняної війни оживають у кипучій праці солдатів трудового фронту" ("Літературна газета").

Іменник слов'янин відмінюється так само, як і селянин, тому в родовому відмінку множини буде слов'ян, а не слов'янів, як написано в одному сучасному вірші: "Київська Русь гуртувала слов'янів ".

Антоненко-Давидович Б. Як ми говоримо. - Київ, 1994.