Українська потребує захисту!

Ні - двомовній Україні! Під таким гаслом відбувся Конгрес захисту української мови. Його делегати переконані: надання російській мові статусу другої державної - загроза національній безпеці України. Керівники цієї громадської організації уже підготували звернення до Президента України з вимогою розробити нову концепцію розвитку української мови.

Віктор Костюк, Конгрес захисту української мови:

- Надання російській мові статусу державної або офіційної в умовах ігнорування української мови означатиме подальше звуження функцій української мови. Це буде повернення до тотального зросійщення. Що є не що інше як удар по українській культурі та нашій Незалежності

Делегати з'їзду Конгресу захисту української мови, який відбувся у Києві, переконані - в Україні двомовності не може бути. На їхню думку, ніякої загрози для російської мови в Україні не існує, навпаки захисту потребує українська. І обіцяють тим, хто нею ще не володіє, - відкриття безкоштовних мовних курсів.

Андрій Оленич:

- Вважаю, що сьогодні в Україні має бути тільки одна державна мова. Мова - це генетичний код нації. Жодна держава не може існувати без мови, ми українці є в державі титульною нацією. Нас 79%. Ми повинні мати державну мову, так як це є в усьому світі.

Учасники зібрання кажуть, найгірша ситуація на Сході країни та у Криму. Там відсоток україномовних видань та шкіл з українською мовою викладання найнижчий. Народний депутат Лесь Танюк вважає розмови щодо утиску російськомовного населення - не більше, аніж передвиборні маніпуляції, які направлені на збільшення рейтингу тих чи інших політичних сил. А намагання провести референдум про надання російській статусу другої державної, -  називає абсурдом.

Лесь Танюк, комітет ВР з питань культури і духовності:

- Ми бачимо сьогодні ці всі "НЕТАКИ" і ці всі гасла жахливі по всій Україні за мільйони коштів. Якби ці всі мільйони вони вклали в українську мову, ми б, можливо, не мали сьогодні такої ідіотської ситуації.

Представники політичних сил, які використовують на виборах гасла двомовності, кажуть, що російська мова має бути другою державною. Лідер Прогресивних соціалістів Наталія Вітренко стверджує: політика на українізацію може призвести до розколу країни.

Як скоро і чим завершиться "мовна" боротьба - спрогнозувати важко. Тим, хто хоче порозуміння, спільну мову таки доведеться знаходити.

За матеріалами 5 каналу
9 березня 2006

Також у категорії Мовні проблеми в Україні