Історик ЦРУ отримав Національну книжкову премію США

Тім Вейнер (Tim Weiner), автор книги "Legacy of Ashes: The History of the CIA" ("Спадок тліну: Історія ЦРУ"), отримав Національну книжкову премію США за 2007 рік у категорії "Документальна література". Вейнер - оглядач The New York Times, що спеціалізується на матеріалах про спецслужби й військово-промисловий комплекс, повідомляє агентство Reuters. В 1988 році він одержав Пулітцерівську премію за репортажі про національні програми безпеки.

Журі Національної книжкової премії відзначило, що в 2007 році вперше за останні роки в короткий список нагороди не потрапили книги про події 11 вересня 2001 року, про Близький Схід або іслам.

У категорії "Художня література" визнано гідним премії письменника Деніса Джонсона (Denis Johnson), автора роману "Tree of Smoke" ("Димне дерево") про агента ЦРУ, що бере участь у спецопераціях у В'єтнамі.

Шерман Алексі (Sherman Alexie) названий найкращим дитячим автором року: премією відзначена його повість "The Absolutely True Diary of a Part-Time Indian" ("Абсолютно правдивий щоденник індіанця за сумісництвом").

Поетичну нагороду одержав Роберт Хасс (Robert Hass), в 1995-1997 роках поет-лауреат США. Національну книжкову премію йому вручили за збірку "Time and Materials" ("Час і речовина").

Грошовий еквівалент премії становить 10 тисяч доларів.

Подробиці
23 листопада 2007

Також у категорії Літпремії