Плекати і не цуратися: У День рідної мови на майдані Незалежності читали вірші

Учорашній сніг не завадив молодим активістам із «Нашої України» відсвяткувати Міжнародний день рідної мови просто неба. Святкова акція відбулася на столичному майдані Незалежності. Тут із вуст молодих людей лунали відомі поезії про українську мову, а з плакатів — заклики берегти і шанувати рідну мову, яка є душею кожної нації.

Перехожим, які поспішали у справах, активісти роздавали листівки зі скорботним календарем української мови. «Там згадані найвідоміші трагічні для української мови дати — від валуєвського циркуляру та емського указу аж до сумнозвісного законопроекту про мови, — розповідає «УМ» координатор акції, член президії політради «Нашої України» Ольга Бігус. — Останні кілька століть питання збереження та захисту мови є для українців питанням захисту та збереження нації. Нам би давно хотілось відійти від цього дискурсу, але, на жаль, антиукраїнські сили за межами нашої країни і всередині активно намагаються поновити курс на русифікацію України, нав’язуючи нам цінності і стандарти «русского міра». Миритись із цим ми не можемо і не будемо». З метою нагадати українцям, що ми маємо плекати й шанувати рідну мову та не цуратися її, молоді «нашоукраїнці» й вийшли на мороз. Перехожі, які поспішали у справах, здивовано зупинялися, цікавилися, яке сьогодні свято, а дехто щиро радів, що принаймні молодь розуміє, навіщо Українській державі власна мова. Шкода, що на двадцятому році незалежності ми й досі змушені пояснювати це і владі, і багатьом громадянам...
 
А ТИМ ЧАСОМ...

Понад 50 письменників iз різних міст України взяли вчора участь у всеукраїнському письменницькому марафоні «Рідною мовою», що відбувся у Львові. Впродовж шести годин вони читали прозу та вірші рідною мовою і виконували пісні. Дійство, яке відбувалося в приміщенні мерії, транслювалося на екран, встановлений на площі Ринок. У заході взяли участь Роман Іваничук, Василь Герасим’юк, Ігор Калинець, Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська, Галина Вдовиченко, Людмила Таран, Дмитро та Віталій Капранови та інші.

Інна Степанчук, Україна Молода, №27
22 лютого 2011 року

Також у категорії Мова і соціум