Табачник має намір об'єднати майже 50 вищих навчальних закладів

17 березня міністр освіти Дмитро Табачник повідомив, що Міністерство освіти має намір до кінця цього навчального року приєднати майже 50 вищих навчальних закладів до інших.
"Я думаю, що до кінця цього навчального року ми в Україні добровільно об'єднаємо близько 50 вищих навчальних закладів університетського рівня", - повідомив Табачник.
Він зазначив, що в ряді регіонів така практика вже здійснена, зокрема Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій імені В'ячеслава Чорновола у Львові об'єднаний з Національним університетом Львівська політехніка, а Державний університет інформаційних технологій і штучного інтелекту в Донецьку об'єднаний з Донецьким національним технічним університетом.
За словами міністра, наступний масштабний експеримент готується в Кривому Розі (Дніпропетровська область), де чотири вузи з'єднають свої філії і створять Криворізький державний університет. Табачник зазначив, що подібна практика буде здійснена в Луганську, Чернігові, Херсоні і це торкнеться більшості обласних центрів.
На думку Табачника, укрупнення вузів дозволяє скоротити адміністративні витрати, створити більш потужні навчальні заклади з більш високим рівнем професійної підготовки фахівців і магістрів. Він також наголосив, що всі рішення щодо об'єднання вузів приймаються за погодженням з трудовими колективами.
Міністр висловив упевненість, що практика створення "маленьких неякісних вузів" за державні кошти буде припинена ще до завершення роботи над новим законом про вищу освіту.

Кореспондент
18 березня 2011 року

Також у категорії Освіта