У Макіївці батьки учнів відстояли ще одну українську школу

У Макіївці батьки учнів української школи № 44 домоглися того, щоб навчальний заклад не закривали.

У місті Макіївці Донецької області батьки учнів загальноосвітньої школи № 44 (школа з 2000 року має статус україномовної) домоглися того, щоб їхній навчальний заклад не закривали і не переводили дітей в будівлю інтернату.

Як повідомили батьки учнів цієї школи, 17 березня мер Макіївки Олександр Мальцев запевнив їх, що даний навчальний заклад не будуть закривати, і їхні діти не будуть переведені у віддалену будівлю інтернату.

За словами батьків, сьогодні їх уповноважених - 17 осіб, представників батьківського комітету від кожного класу - прийняв мер разом із начальником міського управління освіти Іриною Лях. Мер висловив розуміння і пообіцяв, що прийняв остаточне рішення про те, що закривати школу № 44 "недоцільно".

"Я вас дуже добре розумію, і у ваших словах є дуже багато правди, навіть майже вся. Я вважаю недоцільним переводити ваших 400 дітей кудись в іншу будівлю", - зацитували слова мера батьки.

Більше того, Мальцев пообіцяв, що займеться гострими проблемами школи: узаконить відведену територію навчального закладу і побудує за 1-2 роки нову котельню.

"Цього року мер має намір зробити документи на відведення землі для школи і проект на нову котельню. У наступному році він не обіцяє вирішити питання з котельнею, але через рік-два пообіцяв, що побудує нову котельню, і сказав, що на це необхідно десь 1,2 млн грн", - сказали батьки.

Присутні сьогодні на зустрічі з мером батьки також повідомили, що Мальцев у відвертій бесіді поскаржився на те, що з приводу школи № 44 йому "телефонувала велика людина з Києва" і обурювалася ситуацією, що склалася довкола цього навчального закладу.

На запитання батьків про те, наскільки можна вірити його обіцянкам, мер, нібито заявив, що "буде документ, в якому школа № 44 не буде включена у список навчальних закладів, внесених на оптимізацію освітніх установ міста".

Крім того, Мальцев пообіцяв батькам, що він особисто приїде до школи №44 вже наступного вівторка, 22 березня, і ознайомиться безпосередньо з тим, чого потребує цей навчальний заклад у даний час.

Як повідомлялось, 28 лютого батьки учнів Макіївської україномовної школи № 44 звернулися до президента Віктора Януковича з проханням не допустити закриття їхньої школи і переведення дітей в будівлю інтернату.

У Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів буде відбуватися згідно з розробленою "Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і видатків місцевих бюджетів на їх утримання".

ngo.donetsk.ua
18 березня 2011 року

Також у категорії Освіта