Львівська облрада вимагає припинити знищення української освіти і звільнити з посади Табачника

9 березня депутати Львівської обласної ради на сесійному засіданні прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, в якому вимагають припинити знищення української освіти.

Депутати вважають, що в освітній галузі відбувається демонстративне усунення української гуманітарної складової з учбового процесу, повернення освіти у відверте корупційне русло, що пов’язане з руйнуванням системи ВНО, спроби обмежити права студентів через відсутність фінансування на студентське самоврядування, впровадження індексації плати за навчання і її перегляду в однобічному порядку керівництвом вузу.

Крім того, депутати Львівської облради вимагають відставки Дмитра Табачника з посади міністра освіти "і призначення на цю посаду людини з адекватною стратегією розвитку української освіти і науки".

У зверненні наголошується, що "освітня сфера - це фундамент у розвитку держави і кожного громадянина. Безперечним є не лише адекватне часу змістовне наповнення освіти, але і його ідеологічна складова. У цьому контексті псевдоновації міністра освіти і науки, молоді і спорту Табачника красномовно підтверджують повністю протилежні тенденції: повернення в типово радянську антиукраїнську систему освіти і фінансове відмежуванні освіти від можливостей більшості українців".

Автори звернення вважають, що перший удар знищення освіти "направлений на демонстративне усунення української гуманітарної складової з учбового процесу". "Йдеться про зменшення прохідного балу з української мови під час вступу до вузу, про скасування іспиту з української мови при завершенні бакалаврату і під час вступу до аспірантури, про можливості тестуватися мовами національних меншин, про переведення на навчання іноземців з державної української мови на російську", - сказано в тексті звернення.

Другим напрямком знищення української освіти, за визначенням обласних депутатів, "є повернення її у відверте корупційне русло, що пов’язане з руйнуванням системи ВНО".

"Третій напрямок знищення української освіти, згідно з проектом закону Про вищу освіту, – безглузда  прив’язаність класифікації вузів до чисельності студентів. Враховуючи вищезазначене, вимагаємо відставки Табачника і призначення на цю посаду людини з адекватною стратегією розвитку української освіти і науки", - підкреслюється у зверненні депутатів Львівської облради.

Як повідомлялося, Табачник закликав представників опозиції не влаштовувати "полювання на політичні погляди".

Кореспондент
17 березня 2011 року

Також у категорії Освіта