Пошук

Чи утворюють синонімічний ряд слова "дійсно", "справді", "істинно"? Яке з них є домінантою? Дякую?
09.06.2005

Чи є взагалі нормовані правила вживання префіксів від-/од-? Коли вживаємо від-, а коли од-?
(напр. відійшов/одійшов, віддав/оддав, відразу/одразу). Дякую.
03.06.2005
Префікс од- є стилістично маркованим (більш характерним для художньої мови), а також уживаним у діалектному мовленні. Префікс від- є стилістично нейтральним.

Як правильно: "ввімкнення сервера" чи "ввімкнення серверу"?
Дякую.
01.06.2005
Правильно - "увімкнення сервера".

Як буде росiйскою слова: репет, послід, сукровиці, бiльматий, безнастанний
01.06.2005
Репет - репет. Послід - 1) помет; 2) озадки, охвостье; послед, плацента. Сукровиця - сукровица. Більматий у словнику не знайдено, можливо, малося на увазі більмовий - бельмовой. Безнастанний - непрестанный, беспрестанный, непрекращающийся ("Українсько-російський словник").

Добрий день, чи правильно вжито слова представлено та здебільшого в реченні: Нерозчинні солі представлено здебільшого карбонатами. Дякую.
30.05.2005
Краще сказати "Більшість нерозчинних солей - карбонати" (або "типовими представниками класу нерозчинних солей є карбонати", якщо це опис класифікації).

Як правильно писати назву району: Суворовський чи Суворівський? В підручнику знайшла правило за яким в подібних випадках має відбуватись чергування, але за винятками слів, що походять від іноземних географічних назв. В данному випадку ж ми маємо слово, яке походить від прізвища, щодо походження якого є різні думки (що воно украінське - від "суворий" - і що тюркське), і до того ж є назвою одиниці адміністративного поділу. Буду вдячна, якщо наведете також правило, яким слід керуватись в цьому випадку.
27.05.2005
Оскільки назва утворена від прізвища "Суворов" суфіксальним способом (за допомогою додавання суфікса -ськ-), то район буде Суворовський (як і Київське військове суворовське училище, Воронцовський палац).

Як сказати українською мовою "жесткое дыхание" (медичний термін)?
27.05.2005
Українською цей термін звучить як "жорстке дихання".

Яке закінчення писати у М. в.: у кварцІ чи у кварцУ? Дякую.
24.05.2005
Іменник кварц у місцевому відмінку має закінчення і, тому що більшість іменників і чоловічого, і середнього роду другої відміни мають закінчення і (напр. дивані, возі, лісі), але назви неістот з прийменником по при позначенні місця можуть мати також закінчення у (напр. по Києву, по лісу, по світу) детальніше дивіться відмінювання іменників чоловічого роду другої відміни у підручнику.

Прошу, підкажіть, де можна отримати інформацію (в Інтернеті чи то Міжмережжі :)) і надалі відслідковувати офіційні нововведення в українській мові, запозичені слова іноземного походження, і т.і. Щиро дякую!
19.05.2005
Новини, які стосуються мови, здебільшого з'являються на сайтах з рубрик "Українська мова" та "Преса" (див.
розділ "Лінки"). Також ці теми відслідковуються у нас у розділі
"Новини" та є темами обговорень на
Форумі.

Прочитала у Вашій відповіді за 17.07.2004 про те, що слово "кіно" не відмінюється (на щастя!). 1. А як розуміти масове відмінювання цього слова (а також слів "авто", "пальто", і т.п.) журналістами на телебаченні і не тільки? 2. Чи потрібно в кінці листа ставити кому після слів "З повагою"? Я нещодавно почула, що не потрібно, і всі, хто ставлять, помиляються. Заздалегідь вдячна!
19.05.2005
За вимогами чинного правопису слова "кіно", "авто" не відмінюються, а "пальто" відмінюється як іменник 2 відміни. Невиконання норм правопису співробітниками телебачення дуже прикре явище і іноді набуває характеру ланцюгової реакції.
Кома після фраз типу "з повагою" не ставиться, тому що це еліптична конструкція, а не вставні слова.